Ekskursija “Po tarpukario Zarasus pasižvalgius”

Ekskursijos dalyviai pažins ir išgirs įdomių istorijų apie tarpukario Zarasus (iki 1929 m. vadintus Ežerėnais). Vaikštinėdami po miestą ir apžiūrinėdami išlikusią architektūrą, kartu nagrinėdami senąsias miesto nuotraukas ir klausydamiesi pasakojimų apie įvairius kasdienio to laikotarpio miesto gyvenimo epizodus, iškilius veikėjus, dalyviai susidarys detalesnį ir gyvesnį vaizdą apie tai, kuo Zarasai gyveno pirmosios Lietuvos Respublikos laikais. 


Ekskursijos dalyviai susipažins su Sėlių aikštės istorija, apžiūrės aplink ją esančius senuosius pastatus: Šaulių namus, policijos pastatą, kuriame tarpukariu veikė Zarasų apskrities savivaldybė. Ekskursijos dalyviams bus pristatyta ir vieno gražiausių miesto pastatų – 1931 m. statytos gimnazijos (dabar čia Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir Zarasų krašto muziejus) istorija. 

 

 

Papildoma informacija:
•    Ekskursijos trukmė – 2 val.
•    Ekskursija po miestą vyksta pėsčiomis.
•    Būtina registracija tel. (8 385) 52596
•    Išsamesnė informacija teikiama tel. (8 385) 52 596. Esame atviri ekskursijų dalyvių pasiūlymams dėl kitų lankytinų objektų įtraukimo į maršrutą.
•    Zarasų krašto muziejaus gido paslaugų kaina grupei iki 20 asmenų – 8 eurai, grupei per 20  asmenų – 10 eurų. Už gido paslaugas atsiskaitoma muziejuje. Lankytinuose objektuose ekskursijos dalyviai bilietus nusiperka atskirai.