You are here: Home > Naujienos > KVIEČIAME APLANKYTI ZARASŲ KRAŠTO MEDINES BAŽNYČIAS

KVIEČIAME APLANKYTI ZARASŲ KRAŠTO MEDINES BAŽNYČIAS

Ar žinote, kiek Zarasų krašte yra išlikusių medinių bažnyčių? Į šį klausimą atsakysime rugsėjo 15–19 dienomis  minint Europos paveldo dienas ir vykdydami Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos iš dalies remiamą projektą ,,Aplankykime Zarasų krašto medines bažnyčias“.

    Rugsėjo 15 d. „Santarvės“ pradinės mokyklos mokiniai vyks į Vajasiškį, kur susipažins su Vajasiškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios istorija, apžiūrės jos vidų, varpinę. Po to keliaus  į 1913 m. įkurtą medinę liaudies architektūros formų  ir klasicizmo bruožų turinčią Baltriškių Šv. Kazimiero bažnyčią.


    Rugsėjo 18 d. 11 val. kviečiame norinčiuosius  vykti į  Smalvas, kur ekskursijos dalyviai susipažins su 1857 m.  statytos Smalvų Švč. Mergelės Marijos Rožančinės  bažnyčios istorija, pamatys Kazimiero Gorackio  tapytą Dievo Motinos Rožančinės paveikslą. Iš Smalvų vyksime į Tilžę, kur aplankysime 1928 m. statytą  Tilžės Švč. Mergelės Marijos Karalienės bažnyčią.   Paskutinė ekskursijos stotelė – 1928 m. pastatyta Turmanto Švč. Jėzaus Širdies bažnyčia.


    Rugsėjo 19 d. 10 val. kviečiame norinčiuosius vykti į   1650 m. pastatytą Stelmužės Viešpaties Jėzaus Kryžiaus bažnyčią. Ją gabių meistrų rankos surentė naudojant tik kirvį, o durų lentų sutvirtinimui – kaltinius vinis. Bažnyčios interjeras įrengtas 1713 m. Jame gausu vertingų baroko stiliaus puošmenų: bareljefų, horeljefų, skulptūrų, spirališkų kolonų, originalios medinės ornamentikos. Varpinė čia stovi nuo XVII a. vidurio. Nuo 1808 m. bažnyčia priklauso katalikams. Susipažinę su Stelmužės bažnyčios istorija keliausime į 1786 – 1787 m. Pranciškaus Molio lėšomis statytą, o 1891 m. brolių Jono ir Pranciškaus Prūsokų lėšomis išdekoruotą ir atnaujintą   Imbrado Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčią. Iš čia pasuksime į Avilius, kur apžiūrėsime  Avilių Šv. Kryžiaus Išaukštinimo bažnyčią ir išgirsime jos net 1712 m. siekiančią pastatymo istoriją. Paskutinis šios ekskursijos objektas – Antazavės Dievo Apvaizdos bažnyčia, pastatyta 1794 m. dvaro savininkės Kunigundos Valavičiūtės-Pliaterienės rūpesčiu.


    Visus norinčiuosius dalyvauti rugsėjo 18 ir 19 d.  išvykose  prašome registruotis tel. 838552596 arba elektroniniu paštu pavaduotoja@zarasumuziejus.lt. Registracija iki rugsėjo 17 d.


Informacija tel. 838552596 .    Išvykstame  nuo Zarasų krašto muziejaus (D. Bukanto 20).
Ketinančius registruotis į ekskursijas informuojame, kad dėl COVID-19 viruso pavojaus ekskursijos metu bus privaloma dėvėti apsauginę kaukę.

Daiva Juškienė, projekto vadovė