You are here: Home > Naujienos > Virtuali Jolitos Gaulytės Kazulėnienės paroda

Virtuali Jolitos Gaulytės Kazulėnienės paroda

„Laiko trupiniai“ – taip vadinosi pirmoji autorinė Jolitos Gaulytės Kazulėnienės paroda surengta Antalieptės bibliotekoje. Antroji paroda „Dvylika mėnesių”  buvo eksponuojama Zarasų viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje. Jolita su savo nuostabiais darbais dalyvauja ir Zarasų krašto muziejuje vykstančiuose respublikinėse konkursinėse liaudies meno parodose „Aukso Vainikas“.

Negalima nesižavėti Jolitos subtiliu skoniu. Jos darbai labai išraiškingi, įkvepiantys, įdomūs ir skoningi. Ir nesvarbu ką ji paima į rankas – vilną, siūlus, vašelį ar teptuką – viskas virsta meno kūriniu.

Kviečiame į virtualią Jolitos parodą, kurioje atsiskleidžia jos išradingumas ir įvairiapusiškumas. Čia pristatome riešines – šildantį ir nuostabiai atrodantį aksesuarą, derantį ir prie tautinio kostiumo, ir prie kasdienių ar net prabangių rūbų. Mezgėjos kūrybiškumas, darbštumas įkvepia ir žavi. Vienoms riešinėms Jolita suveria nuo 1500 iki 3000 karoliukų, mezga tankiai ploniausiais siūlais ir virbalais, todėl jos rankdarbiai itin kokybiški ir puošnūs. Dar vienas Jolitos pomėgis – vilna. Ji velia ne tik spalvingas pirštines, bet ir kepures ir net batus. O vašelis autorės rankose daro stebuklus. Tai liudija jos nerti drabužiai ir aksesuarai. Jei ranka pavargsta nerti – Jolita ima teptuką ir dažus. Ir drobė pražįsta įvairiomis spalvomis. Dar vienas Jolitos pomėgis – gaminti muilą iš natūralių medžiagų. Labai gaila, kad kompiuteris negali perduoti nuostabaus kvapo.

Jolitai labai patinka fotografuoti. Jei jai reikia dovanos –  foto drobė  su ežerų vaizdais tam labai tinka, nes, kaip sako Jolita:
–    Laaaabai jau myliu Zarasų ežerus. Juk čia ir gimiau, ir augau,  ir gyvenu.

Daiva Juškienė, Zarasų krašto muziejaus vyr. fondų saugotoja
Nuotraukos iš Jolitos Gaulytės Kazulėnienės asmeninio archyvo