You are here: Home > Naujienos > ZARASIŠKIŲ PORTRETAI – RASOS VASILEVIČIŪTĖS TAPYBOJE

ZARASIŠKIŲ PORTRETAI – RASOS VASILEVIČIŪTĖS TAPYBOJE

Zarasų krašto muziejuje lapkričio 30 d. atidaryta kraštietės dailininkės Rasos Vasilevičiūtės tapybos (zarasiškių portretai) paroda ,,Ir vėl kartu“. Šis bendrystės prasmę nusakantis pavadinimas yra neatsitiktinis. Dailininkė yra gimusi ir augusi Zarasuose. Baigusi Zarasų 2-ąją vidurinę mokyklą (dabar Pauliaus Širvio progimnaziją) Rasa nutarė eiti meno keliu. Ir ne bet kaip, o atkakliai, su polėkiu, turėdama didelį tikslą – įvaldyti menininius gebėjimus, tobulėti, kurti ir dalyti žmonėms grožį.

Parodos atidarymo metu menininkė atviravo, kad jai patinka nuolat mokytis, pažinti vis naujas dailės kūrimo technikas. Tuo jau yra tikrai įsitikinę tie, kurie matė ne vieną Rasos parodą, domisi jos kūryba, dažniau bendrauja. Nuo juvelyrikos iki aliejinės tapybos – toks jau pažintas, perprastas ir dailės kūriniais bei gausiomis parodomis nužymėtas kūrėjos kelias.


    R. Vasilevičiūtės paroda Zarasuose – ne pirmoji, bet ši yra ypatinga. Kaip besakytum, o prisikalbinti net 33 zarasiškius sutikti atsisėsti priešais dailininkę ir pozuoti, ne toks jau paprastas dalykas. Bet Rasa nebūtų Rasa, kad nuleistų rankas. Gimusi idėja buvo kantriai įgyvendinama. Ir štai muziejaus parodų salėje gausiai susirinkę zarasiškiai ir miesto svečiai buvo sutikti…iš 64 portretų žvelgiančių zarasiškių žvilgsnių, šypsenų. Tad ir susirinkusieji buvo pagauti geros nuotaikos – juk atėjo pasižiūrėti į save, kaimyną, draugą, pažįstamą. Ne visiems ir ne visus iš karto pavyko atpažinti – tokios jau tad yra meno ,,išdaigos“…


O vakaro būta nuostabaus – šilto, jaukaus, jungiančio. Dailininkė, kalbinama šių eilučių autoriaus, nuoširdžiai pasakojo apie kūrybos paslaptis, savo jausenas, potyrius rengiant parodas, susitinkant su dailės gerbėjais, vertintojais. Visus šildė autorės atvirumas, gebėjimas praskleisti dailės meno savitumą. 


    Parodos atidarymo renginiui šviesos įliejo jaunieji muzikantai Brigita, Ovidijus, Marta (mokytoja Jūratė Stacevičiūtė), Martyna iš Zarasų meno mokyklos ir jau studentas Mindaugas, pagroję gražių melodijų. Buvo ir maloni staigmena – renginio pabaigoje mūsų kraštietis Romaldas Navickas (beje, keletos vakaro dalyvių bendraklasis) parodos autorei ir visiems susirinkusiesiems padovano dvi nuostabias liaudies dainas. 


Ilgai netilo tą vakarą zarasiškių šnekučiavimasis, juokai. Dažnas norėjo pakalbinti parodos autorę ir, aišku, nusifotografuoti.

Vasilijus Trusovas, Zarasų krašto muziejininkas (kultūrinių renginių koordinatorius)
Kęsto Vasilevskio nuotraukos