You are here: Home > Naujienos > ZARASIŠKĖS TAUTODAILININKĖS PARODOJE ,,AUKSO VAINIKAS“ VIENOS GERIAUSIŲ

ZARASIŠKĖS TAUTODAILININKĖS PARODOJE ,,AUKSO VAINIKAS“ VIENOS GERIAUSIŲ

Spalio 30 d. Ignalinos krašto muziejuje uždaryta 15-oji konkursinė regioninė liaudies meno paroda ,,Aukso vainikas“, pasveikinti ir apdovanoti nugalėtojai bei laureatai. 

    Parodoje dalyvavo 66 kūrėjai iš Ignalinos, Utenos, Molėtų, Zarasų rajonų ir Visagino miesto, kurie pateikė per 300 darbų. Tai dailės, keramikos, kalvystės, medžio drožybos kūriniai, audiniai, mezginiai, siuviniai, karpiniai, sodai, žolynų kompozicijos ir kita. Talentingi liaudies meno kūrėjai ne tik džiugino savo nuostabiais kūriniais, bet ir varžėsi dėl teisės dalyvauti respublikinėje parodoje ir pretenduoti į Lietuvos nacionalinio kultūros centro įsteigtą ,,Aukso vainiko" (geriausio metų liaudies meistro) nominaciją.


    Zarasų krašto muziejus organizavo mūsų krašto liaudies meno kūrėjų dalyvavimą minėtoje parodoje. Į kvietimą dalyvauti atsiliepė trys iš jų. Tai jau gerai žinomos ir pelniusios apdovanojimų tautodailininkės Birutė Andrijauskienė (audiniai), Virginija Kazancevienė (margučiai) ir debiutavęs, bet jau sertifikuotų tautinio paveldo tradicinių amatų meistras Virmantas Petrašiūnas (veltos vilnos dirbiniai). Džiugu, kad net dvi mūsų šaunios meistrės buvo tarp geriausiųjų  –  V. Kazancevienė už skutinėtus margučius apdovanota II laipsnio diplomu, o B. Andrijauskienė (austi tautiniai kostiumai) pelnė aukščiausią įvertinimą (I vieta) ir teisę dalyvauti respublikiniame ture Alytuje.


    Nugalėtojams ir prizininkams įteikusi apdovanojimus vertinimo komisijos pirmininkė dr. Teresė Jurkuvienė, Lietuvos nacionalinio kultūros centro Tautodailės poskyrio vyr. specialistė, ne tik džiaugėsi parodoje eksponuojamais darbais, bet ir akcentavo, kad  mažiausiai 5 kūrėjai galėtų pretenduoti į respublikinį turą. Beje, ypač žavėjosi B. Andrijauskienės tautiniu kostiumu, sakydama, kad zarasiškės audėjos (paminėjo ir anksčiau ,,Aukso vainiko“ respublikinę nominaciją jau pelniusią Rimą Vitaitę) yra nepralenkiamos ir šalyje yra bene vienintelės, taip gražiai puoselėjančios šį liaudies meną. Projekto vadovė Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrijos pirmininkė Ramutė Kraujalienė žavėjosi kūrėjų darbais bei gražiai išeksponuota paroda. Nuoširdžiai padėkota ir tautodailininkų globėjams rajonuose, kultūros žmonėms, kurie rūpinasi šios parodos kūrėjų darbų atvežimu, eksponavimu, kurie drąsina ir skatina kurti. 


    Gražų renginį nuostabiomis dainomis praturtino Didžiasalio vokalinis ansamblis „Vėtrungė“ (vad. Valentina Sinkevič). Po apdovanojimų, kaip įprasta, – visų laureatų bendra nuotrauka ir nuoširdus bendravimas.

Vasilijus Trusovas, Zarasų krašto muziejaus muziejininkas (kultūrinių renginių koordinatorius)

Birutės Andrijauskienės nuotraukos