You are here: Home > Naujienos > EGLĖS VAITKEVIČIENĖS VELTŲ ŠLEPEČIŲ PARODA ANTAZAVĖS DVARE

EGLĖS VAITKEVIČIENĖS VELTŲ ŠLEPEČIŲ PARODA ANTAZAVĖS DVARE

Zarasiškiai ir rajono gyventojai bei įvairių su vaikų globa susijusių įstaigų darbuotojai Eglę Vaitkevičienę pažįsta kaip Mamų mamą, „Eglės namučių“ įkūrėją, kurios namuose vienu metu auga vidutiniškai 10 globojamų vaikų. Platesnis pasaulis ją žino ir kaip puikią amatininkę, talentingą dailių šlepečių iš vilnos vėlėją, įvairių straipsnių žiniasklaidoje ir laidų heroję, šmaikščią socialinių tinklų rašytoją ir daugelio mamų įkvėpėją, įmonės „Kojos šiltai“ įkūrėją ir vadovę. 

Tačiau iš ko išties pragyvena tokia gausi šeimyna, kokie stebuklai sukuriami šios darbščios amatininkės rankomis, galėjome įsitikinti rugsėjo 10 dieną užsukę į Amatų centrą Antazavės dvare, kur ne tik buvo atidaryta Eglės Vaitkevičienės veltų šlepečių paroda, bet ir pademonstruotas šis kantrybės, jėgos, kruopštumo bei atidumo reikalaujantis amatas. 


Į renginį atėjo ir būrelis Antazavės J. Gruodžio mokyklos mokinių, lydimų karjeros ugdymo specialistės Jovitos Vainikevičiūtės, taip pat susirinko Eglės talento gerbėjai, jos globojami vaikai (beje, Eglė minėjo, kad kišenpinigių veldami vilną užsidirba ir jie). Autorę sveikino Zarasų muziejaus darbuotojai, Seimo nario A. Dumbravos padėjėja Regina Račkauskienė, kuri priminė dar vieną Eglės veiklos sritį – labdaros ir paramos fondą „Išgirsk mane“, kuris rūpinasi sergančiais mūsų rajono vaikučiais ir kitais pagalbos reikalingais asmenimis. 


Atidarydama parodą Eglė papasakojo, nuo ko prasidėjo jos kelias į vilnos vėlimą, kaip pamažu tai tapo šeimą maitinančiu verslu (šlepečių užsakymų itin pagausėja, žinoma, prieš Kalėdas), kokių savybių ir įgūdžių tam reikia. Kur gaminiai pristatomi ir kaip reklamuojami. Persikėlus į drožybos klasę, kur buvo paruoštas vėlimo stalas, Eglė neskubėdama demonstravo, kaip sluoksnis po sluoksnio ant formos sudedama vilna, kaip ji veliama užpilant karštu vandeniu ir trinant ūkiniu muilu, kaip vėliau vėlinys kerpamas ir maunamas ant kurpalio, dailinama. Rodos, publika buvo pakerėta vilnos kvapo, nuo garų sklindančios šilumos ir lėtai, švelniai judančių Eglės rankų, nes daugiau nei valanda pralėkė beveik visiškoje tyloje. Kartkartėmis Eglė pakomentuodavo, kokią vilną naudoja, kaip išgauna raštus, kaip sutvirtina padą, kaip užsakovai renkasi šlepetes (pati autorė sakė labiausiai mėgstanti, kai jai nupasakoja, koks šlepetes dėvėsiančio žmogaus būdas, ir dažniausiai pataiko parinkti stilių ir spalvas – romantikams vienokias, sportiško tipo žmonėms kitokias, vaikams, senoliams – dar kitokias). 


Laikas prabėgo akimirksniu, tik džiugu, kad paroda veiks iki pat spalio pabaigos. Kas nesuskubote – užsukite į Antazavės dvarą. 

Indrė Klimkaitė
Nuotraukos Indrės Klimkaitės, Jovitos Vainikevičiūtės.