You are here: Home > Naujienos > EGLĖS VAITKEVIČIENĖS (ZARASAI) VELTINIŲ DARBŲ PARODA

EGLĖS VAITKEVIČIENĖS (ZARASAI) VELTINIŲ DARBŲ PARODA

Amatų centre Antazavės dvare rugsėjo 10 d. (antradienį), 12 val., bus atidaryta zarasiškės Eglės Vaitkevičienės veltinių darbų paroda, kurios metu vyks vėlimo amato demonstravimas.

E. Vaitkevičienė gimė 1977 m. pavasarį Zarasuose. Čia užaugo ir mokėsi, sukūrė šeimą. Velti pradėjo prieš dešimtmetį. Iš pradžių tai buvo pomėgis, kuris vėliau užaugo į veiklą, iš kurios autorė ir uždirba. Pirmas vėlimo pamokas rado internete, susidomėjusi pradėjo lankyti kursus ir mokytis iš geriausiųjų. 


E. Vaitkevičienė yra viena iš Lietuvos veltinio amatininkų gildijos steigėjų, 2013 m. su ja Gamtos muziejuje (Vilniaus Universiteto botanikos sode) dalyvavo parodoje „Vanduo”. 2014 m. kartu su kolege Kalėdų proga dekoravo vitriną Vilniaus centre. Autorė veda vėlimo kursus Lietuvoje ir užsienyje. 


„Šiuo metu vėlimas nėra mano pagrindinė veikla, auginu didelę šeimą (esu 14 vaikų mama), tad su vyru globojame vaikus. Vilnoms atitenka tik laisvalaikis. Ši veikla yra mano atokvėpis, meno terapija, galimybė pasikrauti ir atsitraukti nuo buities“, – pasakoja parodos autorė.


Renginys nemokamas.


Nuotraukos Eriko Černovo, Eglės Vaitkevičienės.
Vilma Mickutė, Zarasų krašto muziejaus struktūrinio padalinio Amatų centro Antazavės dvare vadovė