You are here: Home > Naujienos > NAKTINĖTA ILGAI IR ĮDOMIAI

NAKTINĖTA ILGAI IR ĮDOMIAI

Zarasų krašto muziejuje gegužės 18 dieną vyko Europos muziejų nakties renginiai tema ,,Muziejai kaip kultūros ašys: tradicijos ateitis“. Taip buvo paminėta ir  Tarptautinė muziejų diena.

    Nuo 10 valandos muziejus buvo atviras lankytojams, kurie nemokamai galėjo susipažinti su ką tik atidaryta paroda ,,Zarasų ir apylinkių archeologiniai radiniai“ iš Lietuvos nacionalinio muziejaus, pirmą kartą neseniai restauruotu unikalios žydų šventosios knygos Toros (hebr. תורה = Torah, Mozės Penkiaknygė) fragmentu, restauruotais 1932–1933 metų laikraščio ,,Zarasų kraštas“  egzemplioriais, senų leidinių ir Aisčio Teišerskio tapybos darbų parodomis bei nuolatinėmis ekspozicijomis.


    Muziejų nakties renginiai prasidėjo pavakary susitikimu su tapybos darbų parodos autoriumi dailininku A. Teišerskiu iš Šiaulių, kurį kalbino  šių eilučių autorius Vasilijus Trusovas. Svečias papasakojo apie save ir kūrybą, dalijosi mintimis apie paveikslų siužetus, tapymo stilių, pasidžiaugė gerai išeksponuotais jo darbais. Beje, dailininkas muziejui yra padovanojęs didelę savo darbų kolekciją. Vėliau zarasiškiai ir miesto svečiai netruko įsitraukti į edukacinę veiklą. Dusetiškis medžio drožėjas tautodailininkas Erikas Čypas mokė drožybos gudrybių ir vaikus, ir suaugusiuosius. Daugelis jų pirmą kartą laikė rankose drožybos įnagius, tad emocijų buvo su kaupu. Riešinių bei papuošalų kūrėja Daiva Čypienė ne vieną sužavėjo savo dirbiniais, nuoširdžiai bendravo.


    Muziejų nakčiai ypatingos romantinės nuotaikos suteikė Zarasų meno mokyklos mokinių Dianos Boriak, Gilmės Dainytės, Nedos Novičenko ir Martynos Paradnikaitės muzikavimas. Be to, pro muziejaus langus sklido retenybe tapusi seno patefono muzika.


    Vakarui brendant į naktį gerų emocijų gavo ir tie, kas pasirinko įdomią ekskursiją-pasivaikščiojimą su gidu Kęstu Vasilevskiu Kazimiero Būgos gatve. Sugrįžę į muziejų ne vienas jų dalijosi maloniais įspūdžiais ir neskubėjo į namus. O pro atvertas muziejaus duris pulkeliais vis ėjo nauji lankytojai, nusprendę ilgai naktinėti. Smagu, kad daug jų buvo ištisomis šeimomis. Lankytojų būta ir iš kaimyninės Latvijos. Tad Muziejų naktis Zarasuose užtruko gerą valandą ilgiau nei planuota. Didelėje žvakidėje įspūdingai degant žvakėms lankytojai vaišinosi arbata, juoda duona, sūriu. Ne vienas įsigijo suvenyrų, domėjosi ekspozicijomis, bendravo su muziejaus darbuotojais. 

Vasilijus Trusovas, muziejininkas (kultūrinių renginių koordinatorius)
Nuotraukos Kęsto Vasilevskio, muziejininko (kelionių vadovo)