You are here: Home > Naujienos > DANGUOLĖS ONOS ŽILĖNIENĖS TAPYBOS DARBŲ PARODA

DANGUOLĖS ONOS ŽILĖNIENĖS TAPYBOS DARBŲ PARODA

Zarasų krašto muziejuje kovo 8 d. (penktadienį), 16 val., įvyks Danguolės Onos Žilėnienės personalinės tapybos darbų parodos, skirtos autorės 85-ajam jubiliejui, atidarymas. 

Daugelis zarasiškių gerai pažįsta Danguolę Oną Žilėnienę. Ji gimė 1934 m. kovo 11 d. Kaune. Baigė Vilniaus pedagoginį institutą, specialybė – geografijos mokytoja. Po studijų mokytojauta Kauno rajono pradinėse mokyklose, o ištekėjusi su vyru Agimantu atvyko į Antalieptę, kur keliolika metų jaunutė mokytoja dėstė geografiją ir dirbo užklasinio darbo organizatore tuometinėje Antalieptės vidurinėje mokykloje. Daug darbo ir laisvalaikio valandų skirta kraštotyrinei veiklai, su šviesios atminties kraštotyrininku vyru mokykloje įkūrė muziejuką, išleido knygą apie Zarasų kraštą. Daug metų dirbta Zarasų švietimo skyriuje.


Autorė 2007 m. dalyvavo Lietuvos žmonių su negalia sąjungos Zarasų skyriuje vykusiose vitražinės tapybos mokymuose senjorams ir neįgaliesiems. Susidomėjusi nauja tapybos technika 2008 m. ir nutapė pirmąjį paveikslą. D. Žilėnienės kūryba priklauso naiviosios (kitaip dar vadinamos primityviosios) dailės sričiai. Autorės darbai pagrįsti natūraliu aplinkos vaizdavimu, savita asmeninės patirties, pasaulėvaizdžio išraiška. Šio stiliaus dailės darbai kartu su kitomis liaudies meno rūšimis pateikiami šalies tradicinėse tautodailininkų darbų parodose-konkursuose ,,Aukso vainikas“. Tapytoja su kitais rajono kūrėjais taip pat yra dalyvavusi šiose prestižinėse regioninėse bei respublikinėse liaudies meno parodose Alantoje, Raseiniuose, Visagine, Zarasuose. Nemažai jos darbų drauge su kitų liaudies menininkų kūriniais buvo eksponuota įvairiose kitose parodose. 

Renginyje bus fotografuojama, filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti paskelbti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse.

Paroda veiks iki balandžio 3 d.


Renginys nemokamas. Kviečiame apsilankyti.


Vasilijus Trusovas, Zarasų krašto muziejaus muziejininkas (kultūrinių renginių koordinatorius)