You are here: Home > Naujienos > MINĖJIMAS KRAKYNĖS MIŠKE

MINĖJIMAS KRAKYNĖS MIŠKE

Priekin driekiasi kelias platus.
Vienoj jo  pusėje miškas,
o kitoj –  upelis…
Gudžiame miške
jau iškasta baisios mirties
duobė…

Šiais David-Leib Aires eilėraščio žodžiais Zarasų krašto muziejaus vyr. fondų saugotoja Daiva Juškienė pradėjo  rugpjūčio 26-osios minėjimą Krakynės miške (Degučių seniūnija, Zarasų rajonas), skirtą prieš 77-erius metus nužudytų žydų atminimui.

Į susirinkusius kreipėsi Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas. Krakynės aukų paminėjime dalyvavo Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Renius Kisielius ir Degučių-Salako seniūnijų seniūnas Jonas Šileikis, prisiminimais apie Salako štetlo žydus pasidalijo Zarasų krašto garbės pilietė Vida Žilinskienė, Turmanto – šio miestelio istorijos puoselėtojos mokytojos Giedrė Mičiūnienė ir Natalija Oginskienė, Dusetų – Stefanija Kuzmienė, Adėlė Lebedevienė, Albina Rapolienė ir Marija Varenbergienė, Gražina Ragauskaitė perskaitė jai žinomas čia sušaudytų Zarasams nusipelniusių žydų pavardes bei pakvietė dalyvauti rugsėjo mėnesį vyksiančiame Holokausto aukų vardų/pavardžių garsiniame skaityme.

Dianos Skvarčinskaitės ir Gilmės Dainytės atliekamų kūrinių metu susirinkusieji Krakynės miške galėjo pajusti 1941-ųjų rugpjūčio 26-ąją: lydėjusią paskutinių vasaros dienų šilumą, išgirsti tądien čiulbėjusių ir nieko nenujautusių paukščių giesmes ir pabandyti per medžių šnaresį išgirsti šūvių garsus bei aukų aimanas ir suprato, kad tai kas įvyko niekada negali daugiau pasikartoti ir niekas čia atgulęs negali būti užmirštas. Šios atminties dienos ir vietos svarbumas yra tame, kad čia ne tik minime aukų atminimą, bet būtent čia stovime prieš ateitį ir kiekvienas turime pasakyti: ,,Niekada, daugiau niekada“…

Daiva Juškienė
Zarasų krašto muziejaus vyr. fondų saugotoja

Parengta naudojantis zarasu-zydai.lt informacija

Nuotraukos Alos Nikolajevos