You are here: Home > Naujienos > MUZIEJŲ NAKTIS ZARASUOSE

MUZIEJŲ NAKTIS ZARASUOSE

Tryliktąjį kartą Lietuvoje vyko akcija ,,Muziejų naktis“. Zarasų krašto muziejus taip pat atvėrė duris lankytojams neįprastu metu, kai paprastai muziejai yra uždaryti, ir pasiūlė nemokamai aplankyti ekspozicijas, dalyvauti įvairiuose renginiuose.

    Pirmiausia atsinaujinusioje muziejaus parodų salėje buvo atidaryta išskirtinė Marko Rotko reprodukcijų paroda ,,Digitalinis Rotko fenomenas“ iš Marko Rotko meno centro Daugpilyje. Šia proga į renginį atvyko ir gausi daugpiliečių delegacija. Ne vienas zarasiškis ir miesto svečias buvo maloniai nustebintas pasikeitusiu muziejaus parodų salės įvaizdžiu ir profesionaliai išeksponuota garsaus menininko paroda. 


    Sveikinimo žodį tarė Zarasų krašto muziejaus direktoriaus pavaduotoja Daiva Juškienė. Apie dviejų kaimyninių savivaldybių kultūrinį bendradarbiavimą kalbėjo Daugpilio miesto dūmos vykdomoji direktorė Inga Goldberga ir Zarasų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Arnoldas Abramavičius. Marko Rotko meno centro direktorius Aleksejs Burunovs papasakojo apie šios parodos rengimą ir ryšius su Zarasų krašto muziejumi. Zarasų rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjo pavaduotoja Daiva Šukštulienė džiaugėsi naujais kultūriniais akcentais, bendradarbiavimo perspektyvomis.


    Po parodos pristatymo vyko koncertas ,,Susitikimas su Klezmerių muzika“. Grojo muzikos virtuozai iš Vilniaus Arkadijus Gotesmanas (mušamieji), Borisas Kirzneris (smuikas) ir Michailas Bolšunas (smuikas). Be to, zarasiškiai ir miesto svečiai iki vidurnakčio naktinėdami turėjo progą dalyvauti edukacinėje veikloje, ekskursijose po muziejų žvakių šviesoje. Ištisą vakarą čia muzikavo Zarasų meno mokyklos jaunieji  talentai ir Zarasų ,,Ąžuolo“ gimnazijos merginų grupė ,,Akcentas“.


    Zarasų krašto muziejus nuoširdžiai dėkoja rėmėjams – uždarosios akcinės bendrovės ,,Danvita“ direktoriui Arūnui Lekavičiui, Lietuvos Respublikos Seimo nariui Algimantui Dumbravai, individualios įmonės „Regos namai“ savininkei Vaidai Lazdauskienei,  mažajai bendrijai ,,Rimvaša“. Taip pat dėkingi renginio partneriams  – Marko Rotko meno centrui Daugpilyje (Latvija) ir Zarasų meno mokyklai.


Vasilijus Trusovas, Zarasų krašto muziejaus muziejininkas (kultūrinių renginių koordinatorius)

Kęsto Vasilevskio nuotraukos