You are here: Home > Naujienos > ZARASUOSE – DUSETŲ DAILĖS GALERIJOS MENININKŲ PARODA

ZARASUOSE – DUSETŲ DAILĖS GALERIJOS MENININKŲ PARODA

Zarasų krašto muziejuje nuo lapkričio 10 d. veikia Dusetų krašto dailininkų ir fotografų paroda „Dusetų dailės galerijai – 22“.  Joje tapybos, akvarelės, skulptūros darbus pristato 11 dailininkų – Žydrūnas Dainys, Algirdas Gaižauskas, Violeta Gasparaitis, Brigita Pučekaitė, Romualdas Pučekas, Eugenijus Raugas, Nomeda Saukienė, Ramunė Sladkevičiūtė-Dainienė, Alvydas Stauskas, Eglė Lipeikaitė, Liliana Žutautienė ir 7 fotomenininkai – Regina Barzdaitė, Vytautas Dagelis, Normantė Ribokaitė, Benjaminas Sakalauskas, Genadijus Kovaliovas, Sigitas Kondratas, Vilija Visockienė.

Šie metai Kultūros centrui Dusetų dailės galerija ypatingi – tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius‘17“ ji pateko į geriausių galerijų septintuką, taip pat pelnė „Rinktinės žiūrovų galerijos“ nominaciją. Dusetų dailės galerijos pristatytas menininkų duetas – Remigijus Kriukas ir Indrė Stulgaitė-Kriukienė – be konkurencijos tapo „Žiūrovų rinktiniais menininkais“.


Dusetų krašto menininkai pastaraisiais metais yra pelnę  svarių apdovanojimų: Dominyko Bukonto premija įteikta dailininkui pedagogui Romualdui Pučekui už reikšmingą indėlį, formuojant kūrybingą jaunąją kartą, saugant gimtojo krašto kultūrinį tapatumą, dailininkui Šarūnui Saukai Šv. Kristoforo statulėlė įteiktą už Veidą. Už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui Vyriausybės kultūros ir meno premija skirta dailininkei, Dusetų meno mokyklos dailės mokytojai Nomedai Saukienei. Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos premija už aktyvią kūrybingą veiklą kultūros centruose įteikta menininkui, Kultūros centro Dusetų dailės galerijos direktoriui Alvydui Stauskui. Tarptautiniuose fotografijos konkursuose Dusetų vardą nepaliaujamai garsina ir laurus skina Dusetų dailės galerijos fotomenininkė Normantė Ribokaitė.


Dusetas žmonės iš kitų Lietuvos vietų jau žino ne tik kaip kraštą, kuriame vyksta Sartų žirgų lenktynės, bet ir kaip menininkų miestą. Kultūros centras Dusetų dailės galerija kiekvienais metais organizuoja tarptautinius plenerus „Zarasai – ežerų kraštas“.


Gausi, įdomi, intriguojanti paroda veiks iki gruodžio 13 d. 

Užsukite, pamatykite savo akimis, išgirskite savo širdimi. Tikrai nepasigailėsite!    


Vilija Visockienė
Nuotraukos Alvydo Stausko