Virtualus turas po LNDM laikrodžių muziejų

Virtualus turas – esamos erdvės simuliacija, atkurta remiantis tos vietos nuotraukomis, darytomis įvairiais kampais, sukuriančiais įvairias emocines patirtis. Tai puikus būdas susipažinti su įvairių muziejų ir galerijų eksponatais. Šių turų dėka kasdien tūkstančiai žmonių praplečia savo akiratį, patiria įvairias emocijas, įgyja naujų žinių, prisiliečia prie istorijos neiškeldami kojų iš namų. Šiandien kviečiame pasižvalgyti po LNDM Laikrodžių muziejų. 

Daugiau

Žinomos Kazimiero Būgos lankytos vietos

Tai pirminis žvilgsnis į dalį kalbininko Kazimiero Būgos (1879–1924) lankytų vietų. Duomenys žemėlapiui rinkti iš Zigmo Zinkevičiaus sudarytų Būgos raštų, chronologiškai sužymėtos juose paminėtos vietos. Analizė nėra baigtinė, nes dar neištirti visi Būgos laiškai (tai padarius žemėlapis gerokai pasipildytų vietovėmis Lietuvoje).

Daugiau

Muziejų diena: nemokamas lankymas

Gegužės 18 d. minėdami Tarptautinę muziejų dieną kviečiame apsilankyti muziejuje nemokamai! 

Jus pasitiks nauja liaudies meno (audiniai  ir medžio skulptūros) paroda, o apsilankę ekspozicijose galėsite geriau pažinti Zarasų krašto istoriją ir paveldą, išeivijos dailininko Miko Šileikio kūrybą. 
Muziejus lankytojus priims nuo 8 iki 17 valandos.

Daugiau

Tarptautinę muziejų dieną startuoja projektas „Lietuvos muziejų fenomenai“

Kasmet gegužės 18-ąją visame pasaulyje švenčiama Tarptautinė muziejų diena šiais metais bus pažymima kitaip –šventę palydintys Europos muziejų nakties akcijos ir nacionalinio kultūros paveldo aktualinimo projekto „Lietuvos muziejų kelias“ renginiai dėl karantino perkeliami į metą, kai bus saugu lankytis.

Daugiau

Sveikinimai Antanui Pakeriui

Garbingo jubiliejaus proga sveikiname Lietuvos Didįjį Kalbininką, Lituanistikos Dalykų Korifėjų, Lingvistų Darbštų Kalvį, Dusetiškių Laiminamą Kraštietį..! Linkime Daug Ko… – būtinai Laisvos Džiaugsmingos Kūrybos ir semtis jėgų Tėviškėje!  

Daugiau

Linui Brogai 95… per patį sodų žydėjimą…

GĖ L Ė

Laukų gėlyte nežymi,

Toks pat, kaip tu, ir aš esmi!

Daugiau

Zarasų krašto muziejaus leidiniai

Muziejus – tai vieta kur saugomi prisiminimai. Tačiau prisiminimus reikia ne tik saugoti, bet ir jais dalintis. Zarasų krašto muziejus ne tik saugo įvairius eksponatus, bet ir siekia, kad kuo daugiau žmonių juos pamatytų. Vienas iš sklaidos būdų – knygų leidyba.

Daugiau

Virtualus turas po Zarasų krašto muziejų

Kviečiame virtualiai pakeliauti po   Zarasų krašto muziejų. Atkreipkite dėmesį, kad šiame virtualiame ture galima pasigrožėti muziejaus prieigų vaizdo įrašais, sukurtais tam naudojant dronus, panoraminėmis nuotraukomis, kuriose interaktyvūs taškai Jums pasufleruos apie ekspozicijose esančius vertingiausius ir įdomiausius objektus.

Daugiau